Instrumenter

Er du interesseret, så kontakt skolen.

Du kan godt starte, selv om sæsonen er i gang.

Priser, ferieplan mm. Se under Info

Instrumenter og lærere

Ønsker du undervisning på et instrument, som ikke er nævnt, så kontakt skolen.

 

Guitar akustisk- og el-guitar

Erik Møller Pedersen

26 13 88 30

erik@skagenstrand.dk

Agata Mertl-Blausz

21 94 55 36

in-modo@hotmail.com

Bas elbas og kontrabas

Mathias Gregersen

22 11 23 49

mathiasbassist@gmail.com

Sammi Bouabbas

27 51 52 96

immas94@hmail.com

Klaver

Jonas Lindorf (+ Taulov)

22 80 49 97

jonaslindorf@hotmail.com

Jakob Bobjerg

40 38 48 28

jakobbobjerg@gmail.com

Kim Dupont (+ Taulov - Skærbæk)

20 91 70 92

kimdupont@live.dk

Thomas Buur (+ Erritsø)

30 56 02 82

thomasbuur@outlook.dk

Lars Brandt Hansen

21 28 69 63

larsnode@gmail.com

Keyboard

Kim Dupont (+ Taulov - Skærbæk)

20 91 70 92

kimdupont@live.dk

Harmonika

Yvonne Grill

20 88 19 97

musik@yvonnegrill.dk

Violin og bratsch

Catrin Haass Svendsen

20 97 04 98

catrinhs@yahoo.dk

Marianne Eising

21 62 09 43

artemis@post7.tele.dk

Cello

Karen Valeur

21 44 24 99

citrocello@post.tele.dk

Fløjte tværfløjte og piccolofløjte

Anders Kjerkegaard

20 73 45 02

anders.kjerkegaard@gmail.com

Louis Gundelach

30 74 13 26

flojtelouis@yahoo.dk

Mia Lund Nielsen

30 59 49 13

mia_lund@hotmail.co.uk

Saxofon

Anders Kjerkegaard

20 73 45 02

anders.kjerkegaard@gmail.com

Nana Pi

31 66 33 80

lydpaletten@gmail.com

Klarinet

Anders Kjerkegaard

20 73 45 02

anders.kjerkegaard@gmail.com

Trompet og basun

Flemming Sørensen

40 50 39 92

fbsansi@gmail.com

Rolf Persson

40 42 66 13

rolfp@mail.dk

Knud Schwaner

26 74 44 85

knudschwaner@gmail.com

Trommer trommesæt, slagtøj og marimba

Finn Olesen

60 61 46 27

folesen@yahoo.dk

Natasja Dini

51 25 93 33

natasja_dini@hotmail.com

Tamilsk Karnatik tamilsk sang og venaspil

Kumuthini Prithviraj

26 57 36 51

sahithyan02@yahoo.com

 

Leif Urhøj 29 85 02 43 - Kim Dupont, 20 91 70 92 - mail@dkaskole.dk